Dua Lipa pas marrjes së nënshtetësisë shqiptare: Ndihem shumë krenare

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj sot ika dorëzuar këngëtares shqiptare, Dua Lipa dekretin e shtetësisë shqiptare.

“Faleminderit president Bajram Begaj dhe kryebashkiakut Erion Veliaj për këtë nderim – mora shtetësinë shqiptare. Faleminderit, po ndihem shumë krenare”, ka shkruar Dua.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Kujtojmë se, Dua Lipa nesër në Tiranë do mbajë një koncert, pikërisht në ditën kur Shqipëria feston Pavarsinë./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button