Përdoruesit e videolojës FIFA 21 në ‘PlayStation’, tani mund të luajnë edhe si Dua Lipa si pjesë e azhurnimit të fundit të lojës.

Pjesa e fundit në serinë e gjatë EA Sports është lëshuar në konsola të ndryshme muajin e kaluar më datë 9 tetor. Siç vërejnë FIFA 21 Updates, një mori të famshëm janë bashkuar me modalitetin ‘FIFA Volta’ të videolojës.

Lipa, e cila publikoi albumin e saj më të ri ‘Future Nostalgia’ këtë vit, tani paraqitet së bashku krahas emrave të njohur si: Lewis Hamilton, David Beckham dhe DJ Snake, shkruan NME.

Versioni i gjeneratës së ardhshme të FIFA 21 (PS5 dhe Xbox Series X) do të lansohet më 4 dhjetor, ndërsa edicioni i përmirësuar i PC do të arrijë në një moment vitin e ardhshëm.