Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa e cila ditë më parë iu bashkua petecionit të kosovarëve drejtuar kompanisë Apple, gjatë të dielës ka publikuar në rrjetin social Instagram flamurin “Autochthonous”.

“Au-toch-tho-nous- mbiemër (i një banori të një vendi) autokton, jo një migrantë apo kolonistë”, ka shkruar Dua Lipa në postimin e bërë.

 

View this post on Instagram

 

au•toch•tho•nous adjective (of an inhabitant of a place) indigenous rather than descended from migrants or colonists

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Ndryshe, flamuri ‘Autochthonous’,  ishte shpalosur për herë të parë në Beograd gjatë ndeshjes ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë./21Media