21 qershori njihet si Dita Ndërkombëtare e baballarëve. Yjet edhe në këtë ditë nuk harruan t’ua shprehin dashurinë e madhe baballarëve të tyre. Njejtë kështu edhe artistja shqiptare që po lë gjurmë në arenën ndërkombëtare, Dua Lipa.

“Urime Dita Ndërkombëtare e baballarëve për shokun tim të ngushtë”, shkroi ajo krahas fotografive të bukura ku shihej përkrah babait të saj, Dukagjin Lipës.

 

View this post on Instagram

 

Happy Fathers Day to my BFF ❤️

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Dukagjini dhe Anesa kanë edhe dy fëmijë, Gjinin dhe Rinën./21Media