Ylli kosovar i njohur ndërkombëtarisht, Dua Lipa sonte publikoi pamje nga ceremonia e mbrëmshme e “Grammy Awards”, në të cilin ajo rrëmbeu çmimin “Grammy” në kategorinë për albumin më të mirë në zhanrin pop, me “Future Nostalgia”.

Artistja natën e “Grammy Awards” e quajti të mrekullueshme.

Në këtë edicion, 25 vjeçarja ishte e nominuar në gjashtë kategori. Ky është çmimi i saj i parë në edicionin e 63-të të ndarjes së çmimeve prestigjioze. Në vitin 2018, Lipa ka fituar dy çmimet e para “Grammy” në karrierë, atë për artisten më të mirë të re dhe për incizimin më të mirë dance./21Media

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)