Këngëtarja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa ka publikuar vidoeklipin e saj më të ri “Hallucinate” në versionin e animuar.

Kënga “Hallucinate” është pjesë e albumit të saj “Future Nostalgia”, të cilin e publikoi këtë vit.

Dua me albumin “Future Nostalgia”,  arriti të ngjitet e para në listën e albumeve më të shtira në Mbretërinë e Bashkuar.

24-vjeçarja përvec klipit të  “Hallucinate”, ka realizuar me klipe edhe këngët “Don’t start now”, “Physical”, “Future Nostalgia” dhe “Break my heart”.

“Future Nostalgia”, është albumi i dytë në karrierën e Duas, i cili vjen me 11 këngë të frymëzuara nga stili i muzikës në vitet 80′ dhe 90′./21Media