Këngëtarja e mirënjohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa dhe babai i saj, Dukagjin Lipa janë protagonistë të aktivitetit “Fol me kryetarin”, një tjetër aktivitet i veçantë mundësuar nga komuna e Prishtinës.

Babë e bijë zbuluan se pas pandemisë do të rinovojnë amfiteatrin e Prishtinës, me SunnyHill Foundation. Kryteari i komunës, Shpend Ahmeti tregoi se kjo ide do të realizohet në bashkëfinancim me komunën e Prishtinës.

DUA LIPA flet me Kryetarin e Prishtinës.

DUA LIPA flet me Kryetarin e Prishtinës.Si qytetarë të Prishtinës, Dua Lipa dhe Dugi Lipa lidhen live për bisedë me Kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Gepostet von RTV21 am Sonntag, 3. Mai 2020

Ky aktivitet po transmetohet live edhe në RTV21./21Media