Duda Balje përveç aktive në politikë, vëmendje tërheq edhe me dukjen e saj. Duda jo rrallë herë ka qenë në titujt e mediave rozë.

E kësaj radhe ajo ka befasuar audiencën me veshjet e saj kombëtare shqiptare.

Balje ka publikuar koleksione të fotografive të realizuara me veshje të ndryshme. Duda duket shumë bukur, si dhe ka marrë shumë komente pozitive në rrjetet sociale./21Media