Mustafa: Pas rezultateve përfundimtare do të diskutohet për ndarje të ministrive.- Nagavci: Pas certifkimit të rezultateve do të funksionalizohen institucionet

Mustafa: Pas rezultateve përfundimtare do të diskutohet për ndarje të ministrive.- Nagavci: Pas certifkimit të rezultateve do të funksionalizohen institucionet

Arritja e koalicionit Vetëvendosje-LDK është në rrugë të mirë, kështu theksojnë përfaqësues të këtyre dy partive. Këto dy parti nuk kanë diskutuar për ndarje të posteve ministrore, pasi që kjo do të ndodhë pas certifikimit të rezultateve përfundimtare. Ndërsa, analistët vlerësojnë se marrëveshja për koalicion pas zgjedhor nuk duhet të vonohet dhe të ndodhë brenda tetorit./21Media