Dy gjysmëfinalistët e parë të Euro 2020, këto janë ndeshjet

Kampionati Evropian i futbollit do të vazhdojë sot me dy ndeshjet e para të vlefshme për kualifikim në fazën gjysmëfinale.
Do të zhvillohen dy ndeshje mjaftë interesante si ajo Zvicër – Spanjë dhe Itali – Belgjikë.
Ndeshja e parë e ditës së sotme, ajo ndërmjet Zvicrës dhe Spanjës do të zhvillohet në stadiumin “Gazprom Arena” në Shën Petersburg me fillim nga ora 18:00, kurse e sfida tjetër ajo ndërmjet Italisë dhe Belgjikës zhvillohet në “Allianz Arena” në Munich me fillim nga ora 21:00.

Back to top button