Ndeshja çerekfinale mes Barcelonës dhe Bayern Munichut ka nisur furishëm, ku në minutat e parë u shënuar dy gola.

Robert Lewandowski asistoi për Thomas Muller i cili me një gjuajtje të fuqishme kaloi kampionin e Gjermanisë në epërsi.

Por vetëm tre minuta më vonë gjithçka u barazua në Estadio da Luz në Lisbonë.

Një harkim nga krahu i majtë bëri që David Alaba në tentim për ta larguar topin të shënoj një autogol spektkolar.