Dy persona të maskuar, tentojnë ta rrëmbejnë një fëmijë

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Mbrëmjen e së dielës, një burrë nga Vushtrria ka paraqitur rastin në polici se në lagjen ku ai jeton, para hyrjes së objektit, dy persona të maskuar kanë tentuar që të ia rrëmbejnë djalin e tij, 11 vjeçar, mirëpo nuk ia kanë arritur dhe pastaj janë larguar në drejtim të panjohur.

”Sipas ankuesit, djali nuk ka nevojë për tretman mjekësor pasi gjendja e tij shëndetësore është e mirë. Nuk dihet motivi i rastit”, thuhet në raportin e policisë.

Lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin./21Media