Dy viktimat, mosha e të cilëve është konfirmuar të jetë afër te 50-ve, janë aksidentuar me makinën e tipit Tesla 2019 S, duke goditur një pemë.

Ngjarja ka ndodhur në Texas të Amerikës.

U raportua se asnjëri nga ta nuk po e ngiste makinën ato momente, sipas policisë, njëri nga ta ishte ulur në ulsen para, djathtas shoferit dhe tjetri në ulsen mbrapa.

“Rasti ende është nën hetime, por sipas të dhënave të para, askush nuk po i jepte makinës momentin tragjik”, tha Mark Herman.

Ende nuk dihet nëse vetura po lëvizte në versionin autopilot./21Media