Vrasje në Gjermani

Vrasje në Gjermani

Të paktën dy njerëz janë vrarë sot nga të shtënat me armë në qytetin lindor gjerman, Halle.

Burri erdhi në dyqanin Doner, ai hodhi diçka si një granatë; nuk shpërtheu dhe ai hapi zjarr me një pushkë. Burri pas meje duhet të ketë vdekur. Unë u fsheha në tualet“, tha një dëshmitar.

Dëshmitarët thonë se sulmuesi ishte i veshur me kamuflazh ushtarak dhe kishte disa armë.

Derisa një person është arrestuar, policia paralajmëroi banorët të qëndrojnë në shtëpitë e tyre pasi sulmuesi është ende në arrati. Të dyshuarit e tjerë besohet se kanë ikur me një automjet.

Të shtënat u ndodhën në zonën e Paulusit./21Media