Në Kosovë gjatë 24-orëve të fundit nga Covid-19 kanë vdekur 2 persona, kurse janë regjistruar 41 raste të reja nga gjithsej 654 mostra të testuara.

Ministi i shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë shëruar 73 pacientë.

‘Gjatë 24 orëve të fundit, 73 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin Covid 19, janë bërëtestime, pozitiv kanë rezultuar 41 ndërsa fatkeqësisht kemi 2 jetë të humbura”, ka shkruar Zemaj në Facebook.

Lajm i mirë është propozimi nga Komisioni për Sëmundjet Infektive të Maqedonisë së Veriut, për hapjen e kufijve edhe për…

Posted by Armend Zemaj on Monday, October 5, 2020

IKSHPK-ja njofton se rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 16 raste, komuna Pejë 11 raste, komuna Gjilan 8 raste, komuna Deçan 3 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Fushë Kosovë 3 raste, komuna Gjakovë 3 raste, komuna Istog 2 raste, komuna Suharekë 2 raste dhe me nga një rast Drenas, Malishevë, Obiliq, Prizren dhe Viti./21Media 

69 TË SHËRUAR DHE 56 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Sunday, October 4, 2020