Dy tërmete të forta godasin Turqinë, frikë dhe panik te qytetarët

Tërmeti me magnitudë 5.1 ballë është regjistruar në Turqi. Gjithashtu është shënuar edhe pasgoditje, që arrin në 4.5 ballë, brenda 3 minutave.

Sizmologët në Turqi dhe në Greqi po ashtu janë të shqetësuar.

Si pasojë e këtij tërmet, qytetarët në Turqi kanë dalë në rrugë të frikësuar dhe në panik.

Back to top button