Nuk duan t'ia dinë për asgjë

Nuk duan t’ia dinë për asgjë

Vetmia është e karakterizuar nga ndjenjat e izolimit që është vazhdimisht i pranishëm, madje edhe kur personi i vetmuar është i rrethuar nga një numër i madh i njerëzve.

Dashi dhe Bricjapi janë dy vetmitarët e lindur të horoskopit.

Të lindurit në shenjën e Dashit shquhen për karakterin e tyre të fortë dhe të palëkundur, çka i dallon edhe nga pjesa tjetër e horoskopit. Por e keni menduar ndonjëherë se është pikërisht kjo gjë që i bën më të prirur për të qenë vetëm? Dashi nuk tërhiqet kurrë para asgjëje, mjafton t’i vendosë vetes një qëllim dhe e çon gjithmonë deri në fund, duke mos marrë parasysh se mund të anashkalojë apo lëndojë shumë njerëz me këtë sjellje të tij. Në fund të ditës mund të fitojë një betejë ose edhe gjithë luftën, por përfundon i vetëm.

Nuk mund të mungonte në listën e shenjave vetmitare as Bricjapi. Personat e lindur në datat 22 dhjetor -20 janar janë aq shumë të përkushtuar pas karrierës, sa shpeshherë harrojnë që ka jetë përtej zyrës apo ambientit ku punojnë. Ambicia e tyre është pika e tyre më e fortë, por edhe më e dobët, pasi i lartëson në sferën profesionale, por i bën më të vetmuar. Mund të kalojnë me orë të tëra duke rendur pas punës, duke lënë në harresë të dashurit e zemrës që në fund i braktisin për shkak të natyrës së tyre tekanjozë dhe moskokëçarëse./21Media