Dy vjeçari i patrembur fitoi famë virale me aftësitë e tij të mahnitshme pas marrjes së hobit në karantinë, pasi prindërit e tij zbulojnë se ai kalon pesë orë në ditë në skatebordin e tij.

Brody Alexzandr, nga Kalifornia, mund të jetë i ri, por ai tashmë krenohet me më shumë talent se sa shumica e të rriturve që mund të ëndërrojnë ndonjëherë, pavarësisht se filloi të mësojë sportin disa muaj më parë, transmeton rtv21.tv.

Sipas prindërve të tij, Shayne Dillynger dhe Alexzandria Hopkins, Brody filloi vet të mësojë në skateboard gjatë karantinës, pasi babai i tij, i cili është edhe një skateboarder, humbi punën e tij në industrinë e ushqimit në mes të pandemisë dhe vendosi t’i kushtojë kohën e tij djalit.

Vetëm në muaj, niveli i aftësive të Brody-it ka arritur në qiell, videot e tij morën miliona shikime në Instagram dhe TikTok, ku ai krenohet me qindra mijëra ndjekës./21Media