Pogba dhe Martial mungojnë në ndeshjen kundër Leicester

Pogba dhe Martial mungojnë në ndeshjen kundër Leicester

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer nuk do të ketë në dispozicion dy yjet francezë për ndeshjen kundër Leicester City.

Paul Pogba dhe Anthony Martial  do të mungojnë për shkak të lëndimeve në ndeshjen e radhës të Djajve të Kuq. Por, pritet që në dispozicionin e trajnerit të jenë Jesse Lingard and Aaron Wan-Bissak.

United nga katër ndeshje të luajtura këtë sezon kanë marr vetëm pesë pikë. Paul Pogba dhe Anthony Martial këtë sezon janë kritikuar për paraqitjen jo të mirë edhe pse talenti i tyre nuk vihet në dyshim./21Media