Pasi modelja, Nicole Poturalski 27 vjeçare u lidh me aktorin Brad Pitt javën e kaluar, shpejt u zbulua se ajo ishte e martuar me Z. Mary, 68 vjeçar, për tetë vjet.

Tani pretendohet se ata kanë një “martesë të hapur” dhe se ajo madje mund të ketë takuar Pitt në restorantin e burrit të saj, transmeton rtv21.tv.

Z. Mary, me sa duket nuk ishte i huaj në sprova dhe mundime romantike pasi u martua katër here, kështu që raportohet se ka qëndruar mendjelehtë për martesën dhe miqësinë e gruas së tij me Pitt.

Sidoqoftë, një mik i tij tha se: Roland është një djalë shumë filozofik. Ai është martuar disa herë dhe ka pesë fëmijë. Ai nuk është i interesuar në negativitet apo xhelozi. Ata janë ende të martuar, por ju mund ta përshkruani marrëdhënien e tyre si një “martesë të hapur”.

Kjo mund të shpjegojë pse Z. Mary po tregohet i përmbajtur duke pasur parasysh se publikisht gruaja e tij duket se po feston lidhjen e saj me aktorin fitues të Oskarit.

Ajo u fotografua me yllin 56-vjeçar të mërkurën duke arritur në aeroportin Le Castellet pranë Marsejës në Jug të Francës me avionin privat të Pitt.

Nëse marrëdhënia konfirmohet, përfaqësuesit e Pitt nuk kanë pranuar të komentojnë.

Pitt dhe Angelina Jolie të cilët kanë gjashtë fëmijë së bashku, u divorcuan në prill të vitit të kaluar dhe Pitt e ka përshkruar se si shembja e martesës i bëri një dëm të rëndë atij./21Media