Alexis Stone është një artist britanik me famë botërore, që mburret me gati 880 mijë  ndjekës në Instagram.

Artisti e shndërron veten në thelb të çdo personazhi të famshëm. Ai është  bërë si Angelina Jolie, Jennifer Aniston, Julia Roberts, Adele, Billie Eilish dhe Madonna.

Në vijim sjellim disa fotografi për t’u bindur edhe ju se talenti i tij është i mahnitshëm./21Media

 

Angelina Jolie

Julia Roberts

Jeniffer Aniston

Zayn Malik

Miley Cyrus

Nicki Minaj

Adele

Heidi Klum

Jennifer Lawrence

Kyle Jenner

Billie Eilish

Amy Winehouse

 

Lana Del Rey

Kim Kardashian

Madona