Kampioni i Ligës 1 të Francës Paris Saint-Germain, ka shkarkuar Thomas Tuchel nga detyra e trajnerit, raporton “BILD”.

PSG mbrëmë fitoi me rezultat të thellë 4:0 kundër skuadrës së Strasbourg, dhe arsyet e shkarkimit nuk dihen ende.

Lajmi pritet të konfirmohet sot gjatë ditës nga krerët e PSG.