Mbi fustan ajo hodhi alkool

Mbi fustan ajo hodhi alkool

Alexandria Taschwer, 27 vjeçare, nga Louisville, Ohio, në bashkëpunim me fotografin Tarah R. Hamilton, realizuan një set fotografik të djegies së fustanit të martesës së kësaj të parës, për të treguar fundin e martesës së saj dhe për të festuar fillimin e një jete të re.

Ajo u fejua me ish-bashkëshortin e saj në tetor 2011, pasi zbuloi se ishte shtatzënë me fëmijën e tyre të parë Abri, i cili ka lindur në korrik 2012. Çifti u martua më 29 shtator të vitit 2012.

Më 2014-ën, ndërsa isha shtatzënë, martesa jonë filloi të përkeqësohej. Ne ziheshim tërë kohën dhe gjërat filluan të anojnë kah dhuna”, deklaroi Alex.

Fotografitë e realizuara me fustanin e djegur po bëjnë bujë në rrjete sociale. /21Media