Hazard mund Giroud dhe Jovic

Hazard mund Giroud dhe Jovic

Sot është duke u mbajtur shorti i Europa Ligës.

Çmimi i parë u dha për lojtarin më të mirë të Europa ligës gjatë sezonit të kaluar. Të nominuar për këtë çmim ishin Olivier Giroudn, Eden Hazard dhe Luka Jovic.

Por, çmimin e fitoi ish sulmuesi i Chelsea-it, Eden Hazard.

Këtë verë sulmuesi belg, u transferua në kryeqytetin spanioll, te Reali i Madrid-it./21Media