Sot në Itali janë regjistruar edhe 78 viktima si pasojë e koronavirusit, ndërsa janë regjistruar edhe 346 raste të reja.

Numri total i viktimave në Itali është 34 mijë e 301, pra Italia është vendi i katërt me numrin e viktimave, pas SHBA-ve, Britanisë së Madhe dhe Brazilit.

Numri i rasteve të konfirmuara ka shkuar në 236 mijë e 651./21Media