Aktori turk uron Shqipërinë

Aktori turk uron Shqipërinë

Aktori turk, Deniz Evin, të cilin e njohim për rolin e “Ymytit” në serialin “Më fal” ka uruar Shqipërinë për lojën e mbrëmshme me Islandën, shkruan rtv21.tv.

Ai po ashtu ka uruar në gjuhën shqipe “urime” ka shkruar ai.

Mbrëmë u zhvillua ndeshja mes Shqipërisë dhe Islandës, që përfundoi me rezultat 4:2. Shqipëria është në vendin e katër me 9 pikë të grumbulluara, ndërsa Islanda renditet në vendin e tretë me 12 pikë.

36 vjeçari turk në vitin 2013 u martua me aktoren turke Gaya Turgut enjohur si “ Bahar” në serialin “Më fal”.

Kujtojmë se, “Bahari” dhe “Ymyti” janë ende pjesë e serialit, “Më fal”, ku rolet e tyre nga ta luhen në mënyrë profesionale./21Media