Janë arrestuar edhe dy persona, të cilët po dyshohet të jenë përfshirë në rastin e vrasjes së 15 vjeçarit në Prizren. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

Ai ka thënë se dy personat janë arrestuar gjatë së premtes dhe se të dy personat dyshohet se kanë ndihmuar dorasin në fshehjen e dëshmive të ngjarjes tragjike, që ka ndodhur të hënën e javës që lamë pas.

“Të premten janë arrestuar dy persona, njëri është i lindur 2003 një 2004 dhe janë të dyshuar që kanë ndihmuar kryesit e vrasjes penale, vrasje, të cilët kanë fshehur faktet. Këta i kanë ndihmuar me fsheh armën. Ata me vendim të prokurorit janë ndaluar për 24 orë meqë janë të mitur”, ka thënë për kp Osmanollaj.

Kujtojmë që për vrasjen e 15 vjeçarit është arrestuar edhe një person, të cilit tashmë i është caktuar masa e paraburgimit prej një muaji.

15 vjeçari ka vdekur më 18 janar si pasojë e plagëve të marra nga thika pas një përleshjeje që kishte ndodhur mes të rinjve në Prizren.