Edhe një person ka vdekur sot si pasojë e Covid-19. Është fjala për babanë e gazetarit, Berat Buzhala.

Ky i fundit përmes një postimi në rrjetet sociale njoftoi se babai i tij është ndarë nga jeta në moshën 72 vjeç. Ai ka ditë që ishte shtirë në QKUK si pasojë e përkeqësimit të gjendjes shëndetësore.

Deri më tani në Kosovë kanë vdekur edhe 97 persona tjerë të cilët ishin të infektuar me Covid-19./21Media

Miq dhe mikesha, Sot ne ora 13.00 vdiq baba i jone, Bashor Gege Buzhala, ne moshen 72 vjecare. Pas nje lufte te gjate…

Gepostet von Berat Buzhala am Samstag, 11. Juli 2020