Mesfushori i Ajaxit, Donny Van de Beek ka thënë se mund të qëndrojë edhe këtë sezonë në Ajax

Mesfushori i Ajaxit, Donny Van de Beek ka thënë se mund të qëndrojë edhe këtë sezonë në Ajax

Trajneri i Ajaxit, Erik Ten Hag është duke pritur që mesfushori të qëndrojë, deklarata e tij pas fitores kundër PAOK, e ka inkurajuar lojtarin për të menduar transferimin e tij.

Asgjë nuk është e sigurt, është një shans e madhe që të vazhdoj këtu. çfarë do që të ndodhë, Reali dhe Ajaxi janë të dy klube fantastike. Nuk mund t’i krahasojë”, deklaroi ai.

Raportimet e ‘Marca’ thonë se spanjollët do të ofrojnë 60 milionë euro për shërbimet e tij.

Real Madrid është skuadra e fundit që ka shfaqur interesim për lojtarin, të cekim se më herët edhe Milan është interesuar për mesfushorin holandez./21Media