Trajneri i Romës është i bindur se numri 8 është lojtar ideal

Trajneri i Romës është i bindur se numri 8 është lojtar ideal

Pas Napolit është një tjetër klub italian që është e do mesfushorin e AC Milanit, Suson. Mediet italiane shkruajnë se trajner i ri i romakëve, Di Francesco është i interesuar për Suson.

Tekniku i Romës është i bindur se numri 8 është lojtar ideal për forcuar skuadrën “Rossonere” për sezonin e ardhshëm. Suso ka bërë një sezon mjaft të mirë me Milanin, duke shënuar shtatë gola dhe duke bërë 11 asistime.

Ndryshe, lojtari prej kohësh monitorohet edhe nga klubi spanjoll, Sevilla.