Edhe sa do të mungojë Benzema te Real Madridi?

Kapiteni i  Real Madridit, Karim Benzema do të humbasë ndeshjen në Ligën e Kampionëve me Celtic në mesjavë.

Los Blancos presin gjigantët skocezë në kryeqytetin spanjoll, derisa kanë arritur tashmë të kalojnë fazën e grupeve.

Celtic do të largohet nga gara, pavarësisht nga rezultati i tyre në Madrid, me kampionët në fuqi tashmë të siguruar vendin e tyre në 16 të fundit.

Skuadra e Carlo Ancelottit ende po lufton për të përfunduar në krye të Grupit F, përpara ndeshjes së fundit të fazës së grupeve këtë javë.

Benzema ka luftuar për të mbajtur një vend të rregullt në skuadrën e Real Madridit këtë sezon, me lëndime të lehta që penguan përparimin e tij, dhe ai humbi barazimin 1-1 të La Ligës në fundjavë me Gironan.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button