Gjatë ditës së sotme kanë vazhduar testimet e skuadrave kosovare për koronavirus.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur vet skuadra e Ferizajit nëpërmjet një njoftimi në rrjetin social “Facebook”.

Futbollistët, stafi teknik dhe personeli i klubit janë nënshtruar testeve në mëngjesin e së Shtunës në Institutin e Shëndetit Publik në Ferizaj, rezultat e testeve janë dërguar ne Prishtinë dhe së shpejti priten te ne dhanë përgjigjeje e testeve”, thuhet ndër tjerash në njoftimin e Ferizajit.

Ferizaj kryen testet e Covid 19 dhe vijon me stervitje.Futbollistët, stafi teknik dhe personeli i klubit janë…

Gepostet von FC Ferizaj am Samstag, 23. Mai 2020

Gjatë ditë së djeshme është testuar skuadra e Gjilanit, ku të gjithë lojtarët e klubit kanë rezultuar negativ. /21Media