Xhaka mund të luajë të shtunën

Xhaka mund të luajë të shtunën

Trajneri i Arsenalli-it, Unai Emery ka thënë se Xhaka mund të rikthehet në ndeshjen e së shtunës.

Ylli i kombëtares zvicerane u emërtua kapiten i Arsenal-it në muajin shtator, por Xhaka u përfshirë në një incident me tifozët, kur edhe i është hequr shiriti i kapitenit.

Sipas Emery, Xhaka është stërvitur mirë dhe ai do të rikthehet.

“Ne do të vendosim nesër por unë dua që ai të rikthehet, të fitojë besim”, ka thënë trajneri.

Ndeshja e fundit e Xhakës për Arsenalin ishte më 27 tetor, kundër Crystal Palace./21Media