Ministria e Mbrojtjes publikon listën

Ministria e Mbrojtjes publikon listën

46 është numri i viktimave nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri. Ministria e Mbrojtjes bëri të ditur se rreth orës 17:15, janë nxjerrë 4 trupa të pajetë të familjes Lala nga gërmadhat e vilës së tyre në zonën e ish-Kënetës.

Lista me emrat e personave që kanë ndërruar jetë si pasojë e tërmetit 6.4 ballë me epiqendër në Durrës:

1. Bajram Hajdarmataj, 54 vjeç

2. Amelia Lala, 8 vjeç

3. Sadik Qato, 85 vjeç

4. Isah Abazi, 29 vjeç

5. Esiela Karanxha, 8 vjeçe

6. Flatar Zenelaj, 64 vjeç

7. Eviola Broshka, 28 vjeçe

8.Kristi Reçi, 24 vjeçe

9. Sehadete Lala, 79 vjeçe

10. Diena Karanxha

11. Eduart Reçi

12. Shemsedin Abazi

13. Dolora Reçi, 49 vjeçe

14. Klaus Reçi, 21 vjeç

15. Griselda Lala, 22 vjeçe

16. Rozeta Maçja 59 vjeçe

17. Sotiraq Misho, 49 vjeç

18. Nafije Haziz Rexhepi 74 vjeçe

19. Marjeta Isuf Lala , 31 vjeçe

20. Emilio Albert Lala, 7 vjec

21. Dionis Albert Lala, 1 vjeç

22. Dionisa Albert Lala, 1 vjeçe

Krujë –  22 persona në total,  të identifikuar si më poshtë:

23. Bukurije Leka

24. Erisa Cara

25. Ariela Lala 4 vjeçe

26. Fatmira Cuka 44 vjeçe

27. Selvie Lala 77 vjeçe

28. Saimir Greku

29. Sardi Cuka 18 vjeç

30. Hajrie Vata 65 vjeçe

31. Klevis Çupi (Aliu) 34 vjeç

32. Drita Cakoni 58 vjeçe

33. Pëllumb Greku 57 vjeç

34. Çelike Grupieku 57 vjeçe

35.  Hajredin Çupi, 66 vjeç

36. Kastriot Cakoni, 58 vjeç

37. Fatmira Cara, 54 vjeçe

38. Hasan Cara, 16 vjeç

39. Roledi Vata, 3 vjeç

40. Suada Hysa, 18 vjeçe

41. Ankthi Cara, 65 vjeç

42. Adelina Kabili, 20 vjeç

43. Almir Cara, 26 vjeç

44.  Stela Zvergeci, 20 vjeçe

45. Evis Hoxholli 32 vjec, hedhur nga lartësia për shkak të panikut

46. Kristjan Preçi 26 vjeç, dëmtuar gjatë tërmetit dhe humbur jetën si pasojë e aksidentit rrugës për në spital./21Media