“Histori” mban titullin kënga më e re e Enis Bytyqit, të cilës këngëtari i ka realizuar edhe videoklip.

Tekstin dhe vijën melodike e ka punuar vetë Enisi, për producimin është përkujdesur Rzon, ndërsa videopklipi është realizuar nga XL Films.

Që nga publikimi, rreth 15 orë më parë, videoklipi i “Histori” është klikuar mbi 28 mijë herë në YouTube./21Media