Idrizi: Jam i gatshëm që atë që di të ja shprehi fëmijëve tanë

Idrizi: Jam i gatshëm që atë që di të ja shprehi fëmijëve tanë

Ish karatesiti, Enver Idrizi i cili ishte kampion i botë dhe i Evropës në karate, Enver Idrizi sot i ftuar në programin e mëngjesit “Për ditë të mbarë” në RTV21, shpalosi shumë kujtime nga karriera e tij.

Si me të vecantë e kujtoj meqin me një serb i cili thoshte se është  truprojë e Millosheviqit dhe Idrizi e mposhti.

Ai po ashtu  foli edhe për zhvillimin e sportit të karatesë aktualisht në Kosovë, tha se është i gatshëm që njohuritë e tij në karate t’i bartë te fëmijët e Kosovës.

Po ashtu Idrizi tha se ka ambicje për të investuar në Kosovë.

Ndërkohë, foli edhe për eksperiencën e tij në aktrim, kujtoi kohën kur mori pjesë në filmin e Vandam./21Media