Sot Vjosa Osmani është zgjedhur Presidente e Kosovës. Lajmi u prit mirë edhe nga artistët shqiptarë, të cilët uruan Presidenten e re përmes rrjeteve sociale.

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri, ndau edhe një pjesë të fjalimit të saj.

“Vajzat e kanë vendin vetem aty ku vet e deshirojn” Çdo gjë është e mundur dhe mund të behet realit”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DAFINA ZEQIRI (@dafina.zeqiri)

Krenar me Vjosa Osmanin ndihet edhe reperi shqiptar me famë botërore Gashi.Urime për Vjosën kanë shprehur edhe Era Istrefi dhe Naser Rafuna /21Media