​Euro 2024: Ky është lojtari i ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Kombëtarja e Turqisë e nisi Kampionatin Evropian Euro 2024 me fitore, hera e parë kjo që kjo kombëtare e nis një Evropian me fitore.

Në ndeshjen e parë të saj në Euro 2024, Turqia e mposhti Kombëtaren e Gjeorgjisë me rezultat 3:1.

Golat e shënuar nga Mert Muldur, Arda Guler dhe Kerem Akturkoglu i siguruan fitoren sot turqve kundër Gjeorgjisë.

Ndërkaq, lojtari më i mirë i ndeshjes u zgjodh ylli i Real Madridit, Arda Guler.

Back to top button