​Euro 2024: Përleshje e frikshme mes tifozëve të Turqisë dhe atyre të Gjeorgjisë

Tanimë ka filluar të zhvillohet pjesa e parë e ndeshjes mes Turqisë dhe Gjeorgjisë, e vlefshme kjo për Grupin F të Kampionatit Evropian Euro 2024.

Por, pak para fillimit të ndeshjes kishte incidente në stadiumin “Signal Iduna Park” të Dortmundit,

Një përleshje e madhe shpërtheu në tribuna mes tifozëve turk dhe atyre gjeorgjian, dhe videot e rastit në fjalë mund t’i gjeni më poshtë.

 

Back to top button