Në “Gudisson Park” sot u zhvillua një ndeshje e mahnitshme ndërmjet Evertoni dhe Liverpoolit, ndeshje e vlefshme për xhiron e pestë të Premierligës.

2 me 2 ishte rezultati final, një ballafaqim ku nuk mungoi asgjë.

Në fund të ndeshjes, lojtari më i vlerësuar ishte sulmuesi i Liverpoolit Sadio Mane 8.0, i cili edhe e realizoi golin e par vetëm dy minuta pasi kishte filluar ndeshja.