Largohet nga Anglia

Largohet nga Anglia

Fabian Delph është larguar nga kampi i Anglisë.  Mesfushori anglez është rikthyer tek Evertoni.

Pasi që ishte lënduar ai kishte shpresuar se do të rikuperohej për dy ndeshjet e radhës të eliminatoreve për Euro 2020. Megjithatë, tani është konfirmuar se Delph nuk mund të luajë dhe se rikuperimin do ta vazhdojë te klubi i tij./21Media