Ndarja nga jeta e aktorit, Adem Mikullovci ka prekur shumë dashamirës të artit si dhe shumë njerëz që e deshën atë për role të shumta që i dha teatrit dhe kinematografisë.

Për vdekjen e tij kanë reaguar kolegë, miq por edhe yjet e estradës. Ata përmes postimeve në rrjetet sociale shprehën ngushëllime./21Media

 

View this post on Instagram

 

Ky moment na vjen te gjithëve, por shum i falem nderit per momentet që na I dhurove. R.I.P. I Pa lodhshemi Adem Mikullovci.

A post shared by Sinan Vllasaliu (@sinanvllasaliu) on

 

View this post on Instagram

 

Pusho në paqe miku jonë Adem Mikullovci

A post shared by GILI Official profile (@gili.official) on

 

View this post on Instagram

 

Lamtumire axhi Adem .!

A post shared by Fatos Kryeziu️️ (@fatoskryeziu1) on

 

View this post on Instagram

 

Lamtumir Baca Adem! Lamtumir Ise Llapqeva! Ju qoft i lehte dheu i Kosoves qe aq shume dhat per artin e kulturen 🤲😢

A post shared by Motrat Mustafa (@motratmustafa_official) on

 

View this post on Instagram

 

Zoti të Mëshiroftë Adem Mikullovci. #actorslife #ademmikullovci

A post shared by NASER RAFUNA (@naser_rafuna) on

 

View this post on Instagram

 

Zoti te meshiroft Adem Mikullovci

A post shared by Meda (@mehdin_pergjecaj) on