Familja viziton Rexhep Selimin për ditëlindje në Hagë

Ish-kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, njëherazi edhe ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Selimi, sot feston ditëlindjen.

Ai u arrestua me 5 nëntor të vitit 2020, dhe që atëherë po mbahet në paraburgim në Hagë.

Në ditën e tij të lindjes, Selimin e ka uruar edhe bashkëshortja, Shqipja, e cila e ka vizituar atë bashkë me fëmijët.

“Urime ditëlindja Rexhë! Gjithmonë ditëlindjet bashkë!” ka shkruar Shqipe Mehmeti-Selimi në fotografinë e postuar në Facebook, ku shfaqet në oborrin e Gjykatës Speciale, bashkë me djalin dhe vajzën.

Back to top button