Liverpooli është duke pësuar disfatë më rezultat minimal 1-0 nga Evertoni pasi Richarlison realizoi gol pas vetëm tre minutave lojë në “Anfield Road”.

Po jo vetëm kaq, trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp ka marr një tjetër lajm te keq pasi pas gjysmë ore lojë është lënduar kapiteni Handerson, i cili pati një zgjatje të muskulit dhe në vend të tij është inkuadruar Nat Philipps.