Liam Payne dhe e dashura e tij Maya Henry janë fejuar pas 2 vjetësh në një lidhje.

Ylli i One Direction i ka propozuar partneres me një unazë të mahnitshme me diamante, vlera e së cilës shkon 3 milionë paund.

Modelja me origjinë nga Texas, u pa me unazën në gisht teksa shijonte një darkë romantike me Liam në Londër.

Çifti u lidhën në gusht 2018 menjëherë pas ndarjes së Liam nga Cheryl, me të cilën ka një djal 3 vjeçar.