Fëmija tre vjeçar qëllon aksidentalisht nënën për vdekje

1 min read

Një fëmijë tre vjeçar ka qëlluar aksidentalisht për vdekje nënën në Karolinën e Jugut.

Në incidentin tronditës që ndodhi pak para orës 8 të mëngjesit të së mërkurës, tre vjeçari mori armën dhe vrau nënën e tyre, Cora Lyn Bush në shtëpinë e tyre në Spartanburg.

Vdekjen e saj e dëshmoi nëna e saj, gjyshja e fëmijës, transmeton rtv21.tv.

Zyra e sherifit shtoi në një postim në “Facebook” se nëna, e cila ishte 33 vjeçe, vdiq dy orë më vonë në një spital lokal.

Një hetim po vijon për vdekjen. Megjithatë, Zyra e Sherifit të Spartanburgut tha se rrëfimi i saj “konfirmonte si me provat në vendngjarje ashtu edhe me plagosjen e viktimës”.

Një autopsi për vdekjen e 33-vjeçarit ishte planifikuar të bëhej të enjten.

Ky është një tjetër incident tragjik që përfshin një armë dhe vjen pasi një djalë 12-vjeçar qëlloi aksidentalisht për vdekje nënën e tij më 6 gusht./21Media