Fenerbaçe tashmë ka njoftuar se Lazio është në bisedime të avancuara me ta për transferimin e Vedat Muriqit.

Lazio prej kohësh është interesuar për  sulmuesin kosovar, dhe si duket transferimi i tij po ndodhë me të vërtetë.

Përmes një postimi në Facebook vetë klubi i Fenerbahçes  e ka bërë të ditur se janë në bisedime me Lazion për Muriqin. /21Media