Seray Gözler aktorja e njohur turke, e cila në Kosovë u bë e njohur me rolin e “Ferides”, në serialin “Mos ma lësho dorën” i cili ishte transmetuar në ekranin RTV21.

58- vjeçarja me këtë rol rrëmebu vëmendjen e shikuesve të serialit, të cilët ende vazhdojnë të kenë ineteresim për të.

Në disa fotografi të cilat i ka publikuar së fundmi në Instagram ajo duket krejt ndryshe nga gjyshja e dashur e serialit.

Aktorja ka vite që është pjesë e aktrimit dhe njihet për rolet e shumta, ndër to: “Yalanci”, “Arka Sokaklar”, “Aynalar”, “Son Bahar”, “Sultan”, “Hayat Sarkisi”, e shumë të tjera./21Media