Fero ka anuluar koncertet

Fero ka anuluar koncertet

Reperi i njohur kosovar, Fero u ka bërë thirrje publike artistëve për ta mbajtur konceret humanitar, me qëllim grumbullimin e parave për tu dalë në ndihmë të prekurve nga tërmetinë Shqipëri.

Ai përmes një postimi në Instagram ka thënë se është i gatshëm të perfromojë në dy koncerte humanitare për t’i dalë në ndihmë popullit Shqipëtar në këto ditë të vështirra.

 

View this post on Instagram

 

#PrayForAlbania

A post shared by FERO (@ferofera) on

 Ndërkohë, Sopranoja shqiptare me famë botërore, Inva Mula mbrëm ka paralajmëruar një koncert maratone bashkë me shumë artistë të tjerë shqiptarë. Ky koncert do të mbahet më 7 dhjetor në teatrin e qytetit të Durrësit.

Në mëngjesin e së martes Shqipëria është tronditur nga disa tërmete të forta të njëpasnjëshme, me pasoja në njerëz dhe dëme të mëdha materiale. Deri tani ka shkuar në 46 numri i viktimave nga tërmeti në Shqipëri, teksa raportohet për qindra të lënduar. /21Media