Reperi Fero ka publikuar sot projektin e ri muzikor të titulluar “Italy”. Kënga u lansua vetëm audio.

Për tekstin u përkujdes vet reperi ndërsa, mix/masterin e bëri M.O.B dhe Ibo, videoja është punuar nga Gent Films.

Më 28 nëntori pas një pauze Fero u rikthye me një bashkëpunim me Trix, publikuan këngën partiotike “Lira ka emër”/21Media